OPTYMALIZACJA CYKLU DOSTAW

Wg badań przeprowadzonych przez dużą francuską firmę kurierską, na 100% wypadków które miały miejsce na etapie załadunku – rozładunku przy rampach, 75% wypadków (w których udział mieli kierowcy zestawu: ciągnik siodłowy + naczepa) zdarzało się przy podjeździe pod rampę załadowczą. Najczęściej dotyczyły one skręceń kostek, kolan kierowców, kiedy to kierowcy wychodzili celem otworzenia tylnych drzwi naczepy. Reszta wypadków dotyczyła uszkodzeń tylnych drzwi przy podjeździe pod rampę. Biorąc pod uwagę cały cykl dostaw, wszyscy dobrze wiemy, że nie można pominąć tego kluczowego etapu w całym procesie dostarczenia towarów.

Niemniej można go zoptymalizować, stosując rozwiązanie, jakim są drzwi roletowe w naszej zabudowie, naczepie, przyczepie. W wyraźnie zauważalny sposób, zmniejszamy ryzyko wystąpienia wypadku, przez zmniejszenie ilości cykli, kiedy to kierowca musi:

  • wyjść z kabiny i otworzyć drzwi
  • wejść do kabiny, podjechać pod rampę

Po załadunku musi:

  • odjechać od rampy, i wyjść zamknąć drzwi
  • wejść i odjechać

Biorąc pod uwagę tempo dzisiejszych dostaw oraz presję czasu pod jaką pracują kierowcy, prawdopodobieństwo wypadku wzrasta.

O ileż łatwiej jest, kiedy kierowca podjeżdża bezpośrednio pod rampę a drzwi roletowe otwiera magazynier. Nasze rozwiązanie świetnie sprawdza się również na lekkich zabudowach na pojazdach do 3,5T gdzie w cyklu dostaw wielkomiejskich, nie potrzebujemy dużej przestrzeni, aby otworzyć drzwi i przypadkiem kogoś nie trącić albo nie zahaczyć o nadjeżdżający pojazd.

 

Podsumowując:

Zastosowanie drzwi roletowych nie zmniejszy ilości wypadków do 0%, ale wyraźnie zmniejszy ryzyko wystąpienia takowych i ułatwi pracę samemu kierowcy. Wierzymy, że to rozwiązanie ma swoją przyszłość. Szeroka gama produktów FIT, zapewni uniwersalne zastosowanie czy to na chłodniach, zabudowach lekkich, specjalistycznych. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z pełną ofertą.

logo_fit.png  30lat.jpg